Aktualności
Miłośnicy nocnego biegania zawitali po raz drugi do Susza na kolejną edycję biegu Night Run Susz 2018. Do stolicy Polskiego Triathlonu zjechali się zarówno mieszkańcy powiatu iławskiego jak i osoby z całego kraju. Biegacze wyruszyli na trasę o godzinie 21:30. Trasa prowadziła ulicami miasta oraz alejką wokół jeziora suskiego. Start i metę wyznaczono jak zawsze przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II. Wiemy jak ciężko powtórzyć wynik z przed roku, jednak organizatorzy nie musieli się tym martwić ponieważ w Suszu wystartowało 340 zawodniczek i zawodników.
 
W kategorii OPEN mężczyzn wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka (Team Kopeć) z czasem 00:33:49, drugi na mętę wbiegł Mariusz Dembowski z Lidzbarka (H+H Polska) (00:34:05), zaś trzeci Łukasz Banaszewski z Grudziądza (PSP Grudziądz) (00:34:26). Wśród pań najlepsza była Alicja Misiak z Susza (00:37:42), druga była Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (00:41:42), a trzecia z Kwidzyna (Runfitneska Kwidzyn) (00:42:43). Ponadto nagrodzeni zostali zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 
Organizatorzy zawodów czyli CSiR w Suszu oraz Gmina Susz chcieliby podziękować wszystkim zaangażowanym w drugą edycję Night Run Susz: pracownikom biura zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w biurze zawodów oraz pakowanie pakietów startowych, wolontariuszom za pracę przy punkcie odżywczym i wręczaniu medali, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Przedszkolu Miejskiemu za przepyszny posiłek regeneracyjny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, rowerzystom MTB Epidemia Cyklozy za prowadzenie wyścigu i jego zamknięcie, dla sklepu Mobilek Susz i Hotelu Karczmy Łabędź z Iławy za nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek z Susza. Ponadto chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Susza za fantastyczny doping w trakcie zawodów i swoje punkty odżywcze dla zawodników.
 
Kolejna edycja Night Run Susz odbędzie się w drugi weekend lipca 2019 r., a zapisy wystartują w lutym 2019 r. Już teraz wszystkich zapraszamy.
 
 
 

ORGANIZATORZY

   

PARTNERZY